wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Aktualności2 » Elementy industrialne w mieszkaniu - czym są i gdzie zastosować?
Kontakt
Chmura tagów

Elementy industrialne w mieszkaniu - czym są i gdzie zastosować?

Zachowaj przestrzeń

Zanim zaczniemy kompletować wyposażenie naszego mieszkania powinniśmy sobie uświadomić, że wymaga ono sporej ilości wolnej przestrzeni. Najlepiej, aby pomieszczenia sprawiały wrażenie nieco przemysłowych. Styl industrialny nawiązuje nieco do loftów. Jeśli mamy taką możliwość, to powinniśmy zrezygnować ze ścian działowych między pomieszczeniami np. salonem i kuchnią.

Surowe ściany i podłogi

Jeśli chodzi o podłogi to idealnie sprawdzą się kamienne lub betonowe posadzki. Dobrą opcją jest również ciemne drewno. Na ścianach również powinien panować minimalizm. Świetnym wyborem są ściany zdobione cegłówką. Nie musi ona zdobić całego wnętrza. Wystarczy, aby znajdowała się ona na jednej ścianie np. w okolicy kanapy, czy też stołu w jadalni.


Niebanalne listwy przypodłogowe

Wnętrza industrialne to specyficzny styl, który cechuje się surowością. Świetnym uzupełnieniem podłóg będą listwy przypodłogowe, które doskonale wpasują się w tego typu pomieszczenia. Do wyboru mamy dobrze znane białe listwy MDF, które pasują praktycznie do każdej przestrzeni, a co ważne są ponadczasowe. W pomieszczeniach surowych, industrialnych bardzo dobrze sprawdzą się metalowe listwy przypodłogowe. Ich nowoczesny styl i wyrazistość sprawiają, że idealnie pasują do industrialnego wystroju.


Przemysłowe dodatki

Elementy industrialne w mieszkaniu powinny być utrzymane w przemysłowym stylu. Nie ukrywajmy przewodów, czy też innych instalacji. Wybierajmy produkty, które w niebanalny sposób łączą ze sobą różne materiały np. kamień z metalem, drewno z szkłem. Świetnym wyborem są dodatki o geometrycznych formach. Nie powinny być one przesadnie zdobione. W tym przypadku prościej znaczy lepiej.
Obrazy w stylu industrialnym powinny nawiązywać do stylu modernistycznego. Dobrym wyborem są np. obrazy ukazujące abstrakcję. Poszukując dodatków warto zwrócić uwagę na zegary z wielkimi tarczami, metalowe klatki, duże lampy, chromowe wazony, stalowe półki na książki.

Przejdź do strony głównej