wyszukiwanie zaawansowane
» » Listwy przypodłogowe idealny dodatek do wnętrza

Kontakt

Chmura tagów

Listwy przypodłogowe idealny dodatek do wnętrza

Położenie podłogi to niewątpliwie trudna ,ale bardzo ważna rzecz podczas remontu naszego domu. Nasza podłoga nie będzie wyglądać dobrze, jeżeli nie zastosujemy elementów wykańczających podłogę, a mianowicie listew przypodłogowych.
 

Listwy przypodłogowe spełniają nie tylko funkcję maskującą drobne niedoskonałości, które powstały przy montażu podłóg, ale pełnią także funkcję praktyczną. Listwa przypodłogowa gwarantuje piękne wykończenie podłogi, jeżeli tylko nawiązuje do kolorów np. drzwi lub ościeżnic drzwi czy samej podłogi. Praktycznie, listwa przypodłogowa przede wszystkim gwarantuje bezpieczeństwo przed zabrudzeniami ścian, obijaniem ścian, chroni przed dostawaniem się kurzu w szczeliny pomiędzy ściana a podłogą. Listwy zasłonią też ewentualne niedociągnięcia które powstały przy kładzeniu podłogi, mogą zasłonić na przykład krzywo docięte panele.
 

Na rynku dostępne są różne listwy przypodłogowe:

- listwy przypodłogowe PCV

- listwy przypodłogowe MDF

- listwy przypodłogowe drewniane
 

Listwy przypodłogowe PCV występują w wielu różnych wymiarach i różnorakiej kolorystyce, dostępne jest wiele kształtów dzięki którym nasza podłoga może wyglądać indywidualnie i odznaczać się unikalnym wyglądem. Listwy przypodłogowe stanowią więc idealny dodatek do wnętrza, jeżeli naszym pomieszczeniom chcemy dodać klimatu czy elegancji to nie możemy pominąć tego elementu podczas wykańczania podłóg. Listwy przypodłogowe są bardzo łatwe w montażu, jednakże niezbędne jest zaopatrzenie się w dodatkowe akcesoria do montażu listew, takie jak: narożniki, łączniki, zaślepki czy zakończenia. Najłatwiej zamontować listwę do ściany na kołkach lub kleju co też nie jest trudną czynnością.
 

Listwy przypodłogowe to generalnie standard w tej chwili, natomiast nadal można spotkać projekty w których listwy przypodłogowe zastępowane są wałkiem lub ćwierćwałkiem drewnianym. Takie rozwiązania znajdują swoje miejsce w projektach charakteryzowanych na styl „Vintage”. Jeżeli jednak chcecie, aby wasze progi były zarówno ładne, ładnie podkreślały charakter pomieszczenia, a jednocześnie były praktyczne, łatwo się docinały i montowały do ścian, a następnie chroniły te ściany przed uszkodzeniami i co więcej, gdy zdecydujemy się przemalować ściany w późniejszym czasie, w łatwy sposób będziemy mogli zdemontować i ponownie je zamontować, to decyzja o zakupie listew przypodłogowych nie powinna być trudna bo to idealny dodatek zarówno do wnętrza jak i podłogi.


Przejdź do strony głównej